• Różaniec mężów za żony

  2,50 

  Na stanie

  Różaniec mężów za żony ma formę tzw. róży różańcowej, powstałej na wzór różańca żon za mężów. Polega on na wspólnej modlitwie różańcowej mężów za żony. Grupa modlitewna zostaje zawiązana, gdy chęć takiej modlitwy wyrazi 20 mężów. Przystępując do niej, każdy z mężczyzn zobowiązuje się do codziennego odmawiania dziesiątka różańca z rozważaniem konkretnej tajemnicy różańcowej. 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie Intencja: O trwałość naszych małżeństw i przezwyciężanie sytuacji kryzysowych. W życiu małżeńskim jest wiele problemów, a nawet kryzysów i sytuacji, które początkowo wydają się bardzo skomplikowane lub bez wyjścia. Jednak św. Józef staje się przykładem męża kochającego i opiekuńczego, który mimo problemów nie ucieka, ale trwa wiernie przy Tej, która została mu poślubiona. Pokazuje więc najlepiej, jak być dobrym mężem, nawet wtedy, kiedy jest bardzo trudno, oraz jak być pokornym wobec Boga i posłusznym Jego słowom. Módlmy się więc, abyśmy umieli trwać wiernie w naszych małżeństwach. Amen.  

  Spis treści

  WSTĘP MODLITWY Różaniec mężów za żony Różaniec biblijny
 • Różaniec żon za mężów

  2,50 

  Na stanie

  Różaniec żon za mężów to tzw. róża różańcowa,czyli wspólna modlitwa różańcowa żon za swoich małżonków. Róża zostaje utworzona wtedy, kiedy do modlitwy włączy się 20 kobiet. Przystępując do niej, każda z żon zobowiązuje się odmawiać codziennie jedną dziesiątkę różańca, czyli jedną tajemnicę różańcową z rozważaniem. Dzięki temu każdego dnia za każdego męża modli się nie tylko jego żona, ale i pozostałe 19 kobiet należących do róży. W ten sposób za wszystkich mężów codziennie odmawiany jest cały różaniec, czyli 20 tajemnic. Poszczególne róże mają swoich świętych patronów, a także zelatorów (opiekunów, animatorów) odpowiedzialnych za czuwanie nad całą inicjatywą. Służebnico Pańska, Królowo Pięknej Miłości, proszę Cię w intencji mojego męża i wszystkich mężów objętych modlitwą w tej róży. Przez tajemnicę zwiastowania pobłogosław mężom, a u Boga uproś łaskę uzdrowienia zranień i wszystkiego, co uzdrowienia potrzebuje, oraz łaskę przebaczenia. Udziel daru wspólnej modlitwy i dialogu, abyśmy spojrzeli na siebie oczami Bożej miłości. Wyproś łaskę pomocy Bożej w trudnościach oraz wzajemne oddanie siebie małżonków.
 • Do Matki Bożej z Lourdes

  2,50 

  Na stanie

  Modlitewnik zawiera modlitwy do Matki Bożej, która objawiła się św. Bernadetcie Soubirous w Lourdes. Objawienia miały miejsce w 1858 roku i początkowo niewiele osób dowierzało wizjom biednej, niewykształconej dziewczyny. Dziś sanktuarium w małej francuskiej miejscowości jest znane na całym świecie, a Matka Boża z Lourdes jest czczona jako patronka chorych. Szczególnym dniem czci Matki Bożej jest 11 lutego, kiedy Kościół obchodzi jednocześnie Światowy Dzień Chorego.   Za chorych Matko Boża z Lourdes, Uzdrowienie chorych, przychodzę do Ciebie, aby prosić Cię o potrzebne łaski dla wszystkich chorych i cierpiących, a szczególnie dla... (wymień). Ty wiesz, jak bardzo ten człowiek cierpi, Ty wiesz, jak mu ulżyć w bólu. Pani moja, Twoje wstawiennictwo może naprawdę dokonać cudu, dlatego proszę Cię o potrzebne łaski dla chorego, aby z pokorą przyjął to, co Pan na niego zsyła. Daj mu nadzieję, że jego cierpienie ma sens, uproś wiarę w jego celowość, a także spokój ducha. Proszę, Matko Boża, zanieś moją modlitwę przed Boży tron. Amen.  

  Spis treści:

  WSTĘP MODLITWY Modlitwa Jana Pawła II Modlitwa za rodziny Modlitwa o powrót do zdrowia Za chorych Prośba o wstawiennictwo Modlitwa młodej dziewczyny do Matki Bożej z Lourdes Modlitwa udręczonego chorobą alkoholową Litania do Matki Bożej z Lourdes (I) Litania do Matki Bożej z Lourdes (II) Koronka Jana Pawła II do Matki Bożej z Lourdes Nowenna do Matki Bożej z Lourdes Nowenna za chorych o cud uzdrowienia za wstawiennictwem Matki Bożej z Lourdes
 • Książeczka zawiera rozważania tajemnic różańcowych nawiązujące do życiorysu Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Przykład Świętego pomaga najmłodszym czytelnikom głębiej wejść w duchowość różańca.   Część Światła. Tajemnica druga. Wesele w Kanie. Maryja w Kanie Galilejskiej poucza, aby całkowicie zdać się na wolę Jezusa, bo powierzenie własnych zmartwień Chrystusowi est jedyną drogą do ich rozwiązania. Podobnie postępował Święty Stanisław Kostka, który sam wyruszył do Rzymu, całkowicie oddając się w opiekę Bożą. Czy potrafię całkowicie zaufać Bogu? Czy zwracam się do Niego w sytuacjach dla mnie trudnych? Czy wierzę, że Bóg mnie wysłucha? Oddaję Ci, Panie Boże, moje młode życie. Spraw, abym jak Święty Stanisław Kostka potrafił Ci ufać i przychodzić do Ciebie, kiedy mam kłopoty w domu lub w szkole. Amen.

  Spis treści

  WSTĘP CZĘŚĆ RADOSNA CZĘŚĆ ŚWIATŁA CZĘŚĆ BOLESNA CZĘŚĆ CHWALEBNA
 • Publikacja przeznaczona jest dla członków Kół Żywego Różańca. Stowarzyszenie założone przez Paulinę Marię Jaricot we Francji w 1826 r. obecnie jest popularne na całym świecie! Powołaniem każdej osoby należącej do tego zgromadzenia oprócz odmawiania różańca jest szerzenie kultu Maryi. Pomocą w modlitwie z pewnością okaże się nasza pozycja wydawnicza zawierająca m.in. modlitwy skupienia, zjednoczenia i rozważania różańcowe. Nowenna za przyczyną sługi Bożej Pauliny Jaricot Jezu, Mistrzu nasz i Panie, Ty przyszedłeś na ziemię, „abyśmy mieli życie i mieli je w obfitości”. Twojemu dziełu oddała się całkowicie Paulina Jaricot, tworząc Dzieło Rozkrzewiania Wiary dla tych, którzy nie mają Twojego życia, i Żywy Różaniec dla tych, którzy nie mają go w obfitości. Prosimy Cię, Panie, wejrzyj na jej żarliwą wiarę i miłość do Ciebie, Twojej Matki oraz całego Kościoła Świętego i nagródź jej prace i cierpienia, wysłuchując próśb, które za jej przyczyną z ufnością do Ciebie zanoszę. Sługo Boża, Paulino Jaricot, która poświęciłaś swe życie, aby szerzyć królestwo Chrystusowe, służąc Bogu i ludziom, wspomóż mnie swoim wstawiennictwem i uproś mi łaskę, o którą pokornie proszę. Amen. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu. Sługo Boża, Paulino Jaricot, wstawiaj się za nami do Jezusa i Maryi, Królowej Różańca Świętego. Amen.

  Spis Treści

  POTĘGA RÓŻAŃCA ZNACZENIE I POWOŁANIE CZŁONKÓW KÓŁEK RÓŻAŃCOWYCH MODLITWY Nowenna za przyczyną sługi Bożej Pauliny Jaricot Modlitwa o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot Modlitwa do Matki Bożej Różańcowej Modlitwa skupienia (I) Modlitwa skupienia (II) Modlitwa zjednoczenia Rozważania różańcowe  
 • Brak w magazynie
  Módlmy się… Krucjata różańcowa Módlmy się… Krucjata różańcowa
  Brak w magazynie

  Krucjata Różańcowa

  2,50 

  Brak w magazynie

  Krucjata Różańcowa za Ojczyznę nawiązuje do modlitewnego zrywu Węgrów, którzy w 2006 roku odpowiedzieli na wezwanie swego Prymasa i całego Episkopatu do ogólnonarodowej modlitwy o ratunek dla kraju. Polską Krucjatę Różańcową w intencji Ojczyzny zainicjowano 15 czerwca 2011 roku, podczas spotkania w Niepokalanowie. Jej mottem są słowa sługi Bożego Augusta kard. Hlonda: „Zwycięstwo, gdy przyjdzie, będzie zwycięstwem Błogosławionej Maryi Dziewicy. Z różańcem w ręku módlcie się więc o zwycięstwo Matki Najświętszej!”.   Homilia ks. abp Andrzeja Dzięgi, Jasna Góra, 15.08.2011 (fragment) „Z pokorą przed Tobą, Królowo Wniebowzięta, stajemy. I z nadzieją. […] Jeśli modlitwę podejmie przynajmniej jeden z każdych dziesięciu, razem możemy uratować i duchowo umocnić cały Naród i tak wprowadzić w kolejne pokolenie. […] Bo wiele wskazuje, że taka modlitwa jest potrzebna. Już nie tylko modlitwa jednostek, chociażby najbardziej wybitnych i najbardziej świętych, ale modlitwa społeczna, narodowa. […] Teraz do tego bukietu [różańców] dochodzi różańcowa intensywna modlitwa za Ojczyznę jako dobrowolne zobowiązanie gorących serc, jako dodatkowa tajemnica różańcowa, często połączona nawet z ofiarą postu i wyrzeczeń. Modlitwa ta spontanicznie została nazwana przez prostych, zwykłych ludzi ich Krucjatą. Krucjatą Różańcową za Ojczyznę. Pomóż nam, Maryjo, zjednoczyć się w tej modlitwie narodowej przed Tobą. […] Mogę się przyznać, że ja też dołączam do tego błagania moją regularną modlitwę za Polskę i o Polskę”.

  Spis treści:

  Krucjata Różańcowa w intencji Ojczyzny Różaniec z kard. Stefanem Wyszyńskim Różaniec z bł. Janem Pawłem II
 • Módlmy się… Różaniec ze Świętym Janem Pawłem II Módlmy się… Różaniec ze Świętym Janem Pawłem II
  Modlitewnik jest zbiorem rozważań różańcowych św. Jana Pawła II. Całość dopełniają słowa Ojca Świętego o różańcu. Święty deklarował: „Różaniec jest modlitwą, którą bardzo ukochałem”, tym samym zachęcając wierzących do odmawiania go.   Tajemnice radosne, część 4. Ofiarowanie w świątyni „Wszystko dla Ciebie, mój Boże, moja największa miłości, kiedy coś czynię, cierpię i myślę. Kochany Jezu, […] w moim sercu pragnę uczynić mieszkanie dla Ciebie. […] Wynagradzając moje przeszłe niewierności, Tobie ofiaruję moje ubogie serce […] i pragnę z Twoją pomocą nigdy więcej nie grzeszyć”. Pięknym zwyczajem rodziców jest ofiarowywanie swoich dzieci Panu Bogu. Praktykujmy to nie tylko w godzinach próby. Praktykujmy bez cienia warunku czy jakiegoś targu. I niechaj ofiarowanie potomstwa poprzedza osobisty akt zawierzenia Bogu samych małżonków.

  Spis treści:

  ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II O RÓŻAŃCU ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE (I) ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE (II) MYŚLI ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II
 • Brak w magazynie
  Módlmy się… Różaniec z Benedyktem XVI Módlmy się… Różaniec z Benedyktem XVI
  Brak w magazynie

  Różaniec z Benedyktem XVI

  2,50 

  Brak w magazynie

  W modlitewniku odnajdziemy szczegółowy opis modlitwy różańcowej. Każda z 20 tajemnic różańcowych, opisujących wydarzenia z życia Jezusa i Jego Matki, opatrzona została odpowiednim fragmentem Pisma Świętego oraz rozważaniami Ojca Świętego Benedykta XVI.   Tajemnica chwalebna Wniebowzięcie Bogarodzicy NAUCZANIE BENEDYKTA XVI „Matka Boża jest do tego stopnia włączona w misterium Chrystusa, że w całej pełni swej osoby dostępuje udziału w zmartwychwstaniu swego Syna już po zakończeniu życia ziemskiego; doświadcza tego, czego my oczekujemy na końcu czasów, kiedy zostanie pokonany „ostatni wróg”, śmierć (por. 1 Kor 15, 26); doświadcza już tego, co wyznajemy w Credo: “Wierzę w ciała zmartwychwstanie i życie wieczne?” (Homilia, 15 VIII 2010).

  Spis treści:

  WSTĘP TAJEMNICE RADOSNE 1. Zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie 2. Nawiedzenie świętej Elżbiety 3. Narodzenie Jezusa 4. Ofiarowanie Jezusa w świątyni 5. Znalezienie Jezusa w świątyni TAJEMNICE ŚWIATŁA 1. Chrzest Jezusa w Jordanie 2. Objawienie się Jezusa w Kanie Galilejskiej 3. Głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia 4. Przemienienie Jezusa na górze Tabor 5. Ustanowienie Eucharystii TAJEMNICE BOLESNE 1. Modlitwa Jezusa w Ogrójcu 2. Biczowanie Jezusa 3. Ukoronowanie Jezusa cierniem 4. Droga Krzyżowa Jezusa 5. Śmierć Chrystusa na Krzyżu TAJEMNICE CHWALEBNE 1. Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa 2. Wniebowstąpienie Chrystusa 3. Zesłanie Ducha Świętego 4. Wniebowzięcie Bogarodzicy 5. Ukoronowanie Maryi na Królową nieba i ziemi
 • Módlmy się… Różaniec rodziców za dzieci Módlmy się… Różaniec rodziców za dzieci
  Rozważania zawarte w modlitewniku Różaniec rodziców za dzieci mogą sprawić cuda, szczególnie wtedy, gdy są odmawiane we wspólnocie. Dlatego w ostatnim czasie tak prężnie działają i powstają nowe grupy Kół Żywego Różańca, które wierne są modlitwie różańcowej ofiarowanej za dzieci. Niniejsza książeczka proponuje rozważania różańcowe będące pomocą w praktykowaniu tej jakże prostej, a zarazem kontemplacyjnej modlitwy.   Akt zawierzenia modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci (fragment) Niepokalana Dziewico, Maryjo! Królowo Rodzin, Królowo Pokoju, zawierzam Ci swoje dzieci i wszystkie dzieci objęte modlitwą w Różach Różańcowych rodziców. Przez tajemnice życia Jezusa i Świętej Rodziny uproś u Boga łaskę ochrony tych dzieci przed wszelkim złem, zwłaszcza tym, jakie może wypływać ze słabości i grzechów rodzicielskich. Ochroń je płaszczem swojej miłości i modlitwy, niech pozostaną niewinne, a te, które zbłądziły, które doświadczają nędzy grzechu, skieruj na drogę nawrócenia. Tobie i tej modlitwie różańcowej powierzamy drogi ich rozwoju i ufamy, że doprowadzisz je do Jezusa…

  Spis treści:

  INTENCJE RÓŻAŃCOWE RODZICÓW Akt zawierzenia modlitwy różańcowej rodziców w intencji dzieci MODLITWA RODZICÓW ZA DZIECI (I) MODLITWA RODZICÓW ZA DZIECI (II) RÓŻANIEC RODZICÓW ZA DZIECI Tajemnice radosne Tajemnice światła Tajemnice bolesne Tajemnice chwalebne RÓŻANIEC DO MATKI BOŻEJ MIŁOSIERDZIA Tajemnice radosne Tajemnice światła Tajemnice bolesne Tajemnice chwalebne RÓŻANIEC BIBLIJNY Tajemnice radosne Tajemnice światła Tajemnice bolesne Tajemnice chwalebne
 • Módlmy się… Różaniec dzieci za rodziców Módlmy się… Różaniec dzieci za rodziców
  Modlitewnik przeznaczony dla dzieci, wstawiających się do Boga i Matki Najświętszej za swoich rodziców. Tak jak dzieci z Fatimy modliły się regularnie na różańcu, tak i najmłodsi czy też starsi Czytelnicy powinni modlić się za tych, którym zawdzięczają swoje narodziny. Wyrażają tym samym miłość względem Maryi i rodziców. Książeczka zawiera dwie propozycje rozważań różańcowych oraz różaniec oparty na fragmentach z Pisma Świętego.   Tajemnica radosna, część 3: narodzenie Pana Jezusa Przy narodzeniu Jezusa Maryja nie lękała się i nie zważała na biedne i upokarzające okoliczności, jakie zastały Ją w rzeczywistości ubogiej stajenki. Już tam, w Betlejem, Jej radość przebywania z Synem wyrażała się w adoracji Bożego daru miłości. Ubóstwo, jakie było ich udziałem, łączyło miłujące się serca. Razem z Maryją uwielbiajmy Pana Boga za to, że przez przyjście Jezusa w ubóstwie betlejemskiej stajenki uczy nas przeżywania radości, miłości i pokoju w rodzinnych domach.

  Spis treści:

  WSTĘP ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE (I) ROZWAŻANIA RÓŻAŃCOWE (II) RÓŻANIEC BIBLIJNY
 • Módlmy się… Różaniec dla dorosłych i młodzieży Módlmy się… Różaniec dla dorosłych i młodzieży
  Przygotowany modlitewnik to propozycja rozważań różańcowych dla dorosłych do odmawiania przed Najświętszym Sakramentem. Wewnątrz książki zamieszczone zostały również rozważania dla młodzieży zatytułowane „Odnaleźć siebie” oraz skierowane do odbiorcy w każdym wieku „Czy pełnię wolę Bożą?”.   Różaniec przed Najświętszym Sakramentem Tajemnica I – Zwiastowanie Każde spełnione wydarzenie ewangeliczne ma swój punkt odniesienia do początku. Razem z Maryją spoglądam na Ciebie, Jezu Chryste, ukryty w Najświętszym Sakramencie. Widzę w tym nie tylko proste następstwo faktów po sobie. To także: "Niech mi się stanie według twego słowa", wypowiedziane przez Maryję w Nazarecie, zapoczątkowało wylanie wszelkich darów i łask, w dalszej konsekwencji spowodowało wypełnienie wszelkich zamysłów Bożych, wśród których Eucharystia wydaje się być największym. Matko Boża, która nas prowadzisz do przyjmowania Twego Syna w Najświętszym Sakramencie, umocnij naszą wiarę w realną obecność Chrystusa, aby każde spotkanie z Nim przemieniało nasze życie.

  Spis treści:

  RÓŻANIEC PRZED NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENTEM CZY PEŁNIĘ WOLĘ BOŻĄ? ODNALEŹĆ SIEBIE
 • Módlmy się… Litanie do Matki Bożej Módlmy się… Litanie do Matki Bożej

  Litanie do Matki Bożej

  2,50 

  Na stanie

  Modlitewnik jest zbiorem litanii  do Matki Bożej. Zawiera m.in. Litanie do Matki Bożej z Lourdes, Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Matki Bożej Szkaplerznej czy Matki Boskiej Częstochowskiej.   Modlitwa na święto Maryi Matki Kościoła (drugi dzień Zielonych Świątek) Boże, miłosierny Ojcze, Twój Syn przybity do Krzyża ustanowił swoją Rodzicielkę, Najświętszą Maryję Pannę, naszą Matką, spraw, aby za wstawiennictwem miłującej Matki Twój Kościół wzrastał, radował się świętością swoich dzieci i pociągał do siebie wszystkie narody. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, którą z Tobą i z Duchem Świętym żyje i króluje, Bóg, na wieki wieków. Amen.

  Spis treści:

  Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny Litania do Matki Bożej z Lourdes Litania do Maryi Matki Kościoła Litania do Niepokalanego Serca Maryi Litania do Matki Bożej Nieustającej Pomocy Litania do Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej Litania do Matki Boskiej Częstochowskiej Litania do Matki Bożej Różańcowej